« Návrat na předchozí stránku
Douces Angevines

Douces Angevines

Douces Angevines je průkopnickou značkou na poli bio kosmetiky ve Francii. Byla založena v roce 1994 paní Michèle Cros v malé obci Soucelles, ležící v Anjou, úrodném údolí řeky Loiry, kde se dobře daří právě bylinkám. Michèle už od dětství přitahovaly léčivé rostliny a jednoho dne se rozhodla prohloubit si znalosti v oblasti bylinkářství, aromaterapie a farmakognosie. Tyto znalosti poté posloužily k vytvoření vlastních receptur, na jejichž základě vznikaly originální kosmetické fluidy.

Dnes tuto společnost tvoří šest žen a jeden muž, kteří jsou stejně nadšení  jako samotná zakladatelka. Samotné produkty jsou zpracovány jen pár krůčků od zahrady, kde se sklízí byliny, které se posléze macerují. Z vlastní zahrady pochází 40% rostlin použitých v kosmetických fluidech, dalších 20% tvoří rostliny nasbírané ve volné přírodě, samozřejmě za pravidel trvalé udržitelnosti a zbylých 40% pochází od malých pěstitelů v Anjou, ve Francii či z ciziny (exotické oleje), které jsou nakupovány jako fair trade.

Douces Angevines dbají zcela na ruční řemeslnou výrobu. Byliny jsou sbírány ručně, a také v ten správný čas v souladu s rytmy měsíce a slunce, aby rostlina ze sebe vydala svou největší léčivou sílu. Sběr je vždy omezen na nezbytné množství tak, aby vše mohlo být zpracováno manuálně.

A co to jsou kosmetické fluidy? Nejsou to ani krémy, ani oleje. Je to zcela unikátní spojení za studena lisovaných rostlinných olejů, přírodních výtažků z citrusových plodů a květin, esenciálních olejů, pryskyřic a macerátů z rostlin. Na základě komplexního know- how fluidy odpovídají potřebám pleti jednoduše a srozumitelně. Pokožku nechávají dýchat a dodávají jí vše, co právě potřebuje. Pro vysokou koncentraci účinných látek stačí jen pár kapek, aby pokožce bylo dodáno vše potřebné. Textura fluidu je jemná a okamžitě se vpíjí do pleti.

A jak vznikají výše zmíněné maceráty, které jsou samotným srdcem kosmetických fluidů? Pomalým louhováním rostlin, chcete- li macerací, v rostlinných olejích za přispění sluneční (yang) či měsíční (yin) energie, která zde slouží jako chemický katalyzátor.

Složení fluidu je stoprocentně aktivní a neředěné. Fluidy neobsahují žádnou vodu a z 95% až 100% jsou tvořeny z bio ingrediencí, což je mnohem víc, než ukládají různé BIO certifikace a evropské směrnice. Jsou bez syntetických i živočišných přísad, chemické parfemace, konzervantů a nejsou testovány na zvířatech.

 Ekologická kosmetika certifikovaná ECOCERT Greenlife.

Zobrazeno 12 produktů

Všechny produkty zakoupíte v eshopu daryzeme.cz