« Návrat na předchozí stránku

Suché vlasy

Vaše vlasy jsou bez lesku, drsné, nepoddajné, často se cuchají a jejich konečky se lámou a třepí? Pak jste majitelkami suchých vlasů. Co těmto vlasům chybí je vlhkost. Ta je důležitým stavebním kamenem kvalitního a zdravého vlasu. Zdravý vlas obsahuje dostatečné množství molekul vody a to jak na jeho povrchu, tak i uvnitř. Vlhkost určuje tvarovatelnost vlasu a jeho pružnost a lesk.

Co je příčinou suchých vlasu? Může to být nedostatečná produkce mazových žláz. Vlasy ztrácí svou vlhkost, když jsou vystaveny slunečnímu záření. Nadměrně se vysouší častým fénováním. Suchý vlas se snadno poškodí, na jeho povrchu vznikají malé trhlinky, kterými unikají další živiny a tolik potřebná vlhkost.

Vyvarujte se nešetrnému česání, častému fénování, přílišnému slunečnímu záření, častým stylingům, chemickým úpravám a šamponům s obsahem silikonů, ty vlas obalují a uzavírají, což z krátkodobého hlediska nemusí být problém- chrání ho před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Z dlouhodobého hlediska je to ale “kámen úrazu”- vlas se stává neohebným a více lámavým. Obalený vlas také špatně přijímá živiny s pěstících přípravků. Vyhněte se také látce SLS (sodium lauryl sulfate), který má rozpouštět a odstraňovat nečistoty, ale také způsobuje změny na nejsvrchnější vrstvě pokožky a vysušuje pokožku i vlasy.

Raději vlasům dopřejte kvalitní přírodní přípravky, které jim navrátí ztracenou vlhkost a živiny. Náš tip v podobě vzácných olejů a práškových rostlinných šamponů najdete níže.

Zobrazeno 8 produktů

Všechny produkty zakoupíte v eshopu daryzeme.cz