« Návrat na předchozí stránku

Mastná pleť se sklonem k akné

Problémy s mastnou a aknózní pletí začínají obvykle v pubertě. Mohou za to hormonální změny. Mazové žlázy jsou vlivem hormonů více stimulovány k větší tvorbě kožního mazu a kůže se odlupuje v deších intervalech než je přirozené pro zdravou pleť. Toto je příčina vzniku zarudlých pupínků s bílou špičkou. A když je tato špička na povrchu otevřená, může tmavnout, čímž se vytvoří černá tečka.

První rada. Pupínky nemačkejte, to stav pleti ještě zhorší! Používejte vhodnou kosmetiku, jejíž složky (bylinky a další přírodní ingredience) pomohou regulovat činnost mazových žláz a znovu nastavit přirozené procesy pleti.

Možná se divíte, že nabídka produktů k tomuto typu pleti obsahuje i oleje. I když se vám to možná zdá neobvyklé, olej sem jisto jistě patří! Maz se totiž nejlepé redukuje opět něčím mastným- tedy olejem. Správně zvolený olej dostane pokožku do rovnováhy- nevysuší ji, jen odstraní přebytečné množství mazu, díky němuž právě vznikají ony nepříjemné pupínky! Dále jí bude skvěle hydratovat!:)

Zobrazeno 7 produktů

Všechny produkty zakoupíte v eshopu daryzeme.cz